Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası “Bir Askerin Öyküsü” 1

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası “Bir Askerin Öyküsü” 1
20 Kasım 2023 Pazartesi Saat:20.00 CSO Ada Ankara Mavi Salon

Şef: Cemi’i Can Deliorman
Solist: Ali Seçkiner Alıcı “Anlatıcı”

Program:
Igor Stravinski “Bir Askerin Öyküsü”

CSO'nun Pazartesi Konserleri Rus besteci İgor Stravinsky'nin Bir Askerin Öyküsü eseriyle devam ediyor. Rus halk hikayeleri yazarı Aleksander Afanasiev'in derlediği eski Rus öykülerinden esinlenen İsviçreli yazar, şair Charles-Ferdinand Ramuz'nün I. Dünya Savaşı sonrasında yazdığı eser, firari bir asker ile eninde sonunda onun ruhuna sahip olacak şeytanın anlatıldığı bir hikaye.

20 Kasım'da CSO Ada Ankara Mavi Salon'da Şef Cemi'i Can Deliorman yönetiminde sahnelenmeye başlanacak olan müzikli dramatik yapıt, sezon içerisinde 18 Aralık, 29 Ocak, 26 Şubat ve 1 Nisan'da da sanatseverlerle buluşacak.

Zeynep Gülay Alıcı'nın çevirisiyle sunulacak olan öyküyü, dinleyicinin ekrandan ve beyaz perdeden tanıdığı müzisyen ve oyuncu Ali Seçkiner Alıcı anlatıyor. Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin ülkemizde ve yurtdışındaki başarılı çalışmalarıyla sürekli gündemde olan koreografı Özgür Adam İnanç'ın yaptığı koreografiye yine Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin üstün sahne performansıyla parlayan başarılı dansçısı Burak Kayıhan hayat veriyor.

CSO'nun genç ve başarılı sanatçılarından oluşan septet(yedili), kemanda Melodi Kayış ve Özgür Baskın, klarnette Selin Gürol ve Fevzi Onur Ustabaş, trompette Cem Sevgi ve Kutay Maktay, fagotta Gökçen Girici ve Seyfi Can Dağlar, kontrbasta Eren Kalelioğlu ve Tuncay İpteş, perküsyonda Giz Öztaş ve Doğu Berk Oktay dönüşümlü olarak Bir Askerin Öyküsünü sanatseverler için seslendirecek.
Bilet Al