CSO - OAB "Suna Kan’ı Anma" Ortak Konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası                                                                                                                                                       CSO_LOGO_TR_8.png          
                   
CSO & OAB Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası - Orkestra Akademik Başkent Ortak Konseri 
12 Şubat 2024 Pazartesi Saat:20.00 CSO Ada Ankara Mavi Salon

Ilgın Top keman (2.Uluslararası Suna Kan Yarışması Birincisi)
 
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart Keman Konçertosu No.5 La Majör K.219
Franz Joseph Haydn Senfoni No.49 "La Passione"

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, bu hafta Mavi Salon'da, Orkestra Akademik Başkent ortak konseriyle, 11 Haziran 2023'te kaybettiğimiz ülkemizin yetiştirdiği en iyi keman virtüözlerinden biri olarak tanınan Devlet Sanatçısı Suna Kan'ı, 2.Suna Kan Uluslararası Keman Yarışması birincisi Ilgın Top'un solist olarak yer aldığı bir konserle anacak.

1948 yılında çıkarılan Harika Çocuklar Yasası ile yurtdışına eğitime gönderilen Suna Kan, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün müzik devrimlerinin bir kazanımı ve Cumhuriyetimizin gururu olmuştur. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda uzun yıllar solist ve başkemancı olarak görev yapan Suna Kan'ı Anma Konserinin solisti Ilgın Top, Wolfgang Amadeus Mozart'ın La majör tonundaki genellikle "Türk" adıyla anılan 5 numaralı Keman Konçertosu'nda dinleyicinin huzurunda olacak.

Konser, yine bir Avusturyalı besteci Franz Joseph Haydn'ın 49 numaralı senfonisi "Tutku" (La Passione) ile devam edecek.
Bilet Al