Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Trio Serene Oda Müziği Konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası                                                                                                                                                                 
                   
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Trio Serene Oda Müziği Konseri
18 Mart 2024 Pazartesi Saat:20.00 Bankkart Mavi Salon

Solist: 
 Yunus Asilkan Çelik “Keman”
             Sinem Karasu ”viyolonsel ”
             Gülce Sevgen“Piyano”

Program:         
LUDWIG van BEETHOVEN
Trio Op. 1 No. 3

GABRIEL FAURE
Cantique de J. Racine

ROBERT SCHUMANN
Fantasiestücke Op. 88

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın, bu hafta, Mavi Salon Konseri, Çanakkale Şehitlerine ithaf ediliyor. CSO sanatçıları Yusuf Asilkan Çelik(keman), Sinem Karasu(viyolonsel) ve piyanoda Devlet Çoksesli Korosu piyanisti Gülce Sevgen'den oluşan Trio Serene müzikseverler için özel bir program seslendirecek.
Konser, müzik tarihinin en ünlü ve en etkileyici bestecilerinden Ludwig van Beethoven'ın piyano, keman ve viyolonsel için yazdığı üç trio'dan Do minör tonundaki üçüncü Trio'su ile başlayacak.
Ardından, Fransız besteci Gabriel Faure'nin 19 yaşında öğrencilik yıllarında bestelediği ve kendisine ödül getiren eseri Cantique de Jean Racine seslendirilecek. Eser, 17. yüzyıl Fransız edebiyatının önde gelen şairlerinden olan Jean Racine'in ilahilerden derlediği metinler üzerine bestelenmiş. Öncelikle koro ve piyano / org için yazılan eserin bir yıl sonra 1866'da prömiyeri, yaylılar ve org için yapılıyor ve bu tarz, onun daha sonra besteleyeceği ünlü Requiem'iyle benzerlik taşıyor ki bu iki eser günümüzde birlikte seslendiriliyor.
Konser, Almanya'daki romantik hareketin öncülerinden Robert Schumann'ın 1850'de bestelediği Op. 88 numaralı Fantasiestücke (Fantastik Parçalar) ile sona erecek.
 Bilet Al